כתיבת תוכן שיווקי בשיטת הסטוריטלינג היא הדרך האפקטיבית ביותר ״למכור קרח לאסקימוסים״.

Story Telling

התחרות ברשת שוברת שיאים חדשים. בזמן שחברות מפגיזות את הרשתות החברתיות בכמויות אדירות של תוכן מכירתי, זה יצר מציאות רועשת מלאה בהסחות דעת, שמורידה את רמת הקשב של האנשים לדרגה הנמוכה ביותר בהיסטוריה. 

רק תנסו להחליף מילה עם ראש בתוך פלאפון, ותבינו שיותר קל למכור לאסקימוסים.

חברות זורקות כמויות גדולות של תקציבי השיווק על קמפיינים ממומנים, שמתעלמים מ 95% מהתוכן השיווקי שמכוון אליהם. 

ימי הלמכור קרח לאסקימוסים נגמרו ממזמן, כי כבר לא מקשיבים לנו – אנשי שיווק. הצרכן נהיה הרבה יותר חכם ויכול ללמוד הכל ברשתות חברתיות, ב – YouTube ובאתרים. 

אם זה המצב אז מה נשאר לנו? איך אפשר לכתוב תוכן שישיג את תשומת הלב של 95% מהאוכלוסייה עם האף בתוך המסכים?

כתיבת תוכן בשיטת הסטוריטלינג טוענת שבני אדם מתחברים לסיפורים שמזדהים איתם. אנחנו מונעים רגשית ומקבלים החלטות מהמקום הזה. תחשבו לרגע על החיבור הרגשי שלספרים וסרטים יש עלינו. 

כמי שעוסקים בשיווק ומיתוג, יש חשיבות רבה בסטוריטלינג להזיז משהו ברגש של אנשים.

 קמפיינים שיווקיים נחוצים כדי לקדם מסחר ברשת, אבל לא זה מה שיתפוס את הלקוח לאורך זמן. קמפיינים ממומנים יכולים להביא לידים לאתר, אבל הם לא מה שמייצר מערכות יחסים בין מותג ולקוח.

הגיע הזמן לכתוב תוכן ברור ופשוט שלא זועק ״מסחריות״, וכאן שיטת הסטוריטלינג נכנסת לתמונה.  

השאירו פרטים לייעוץ ללא עלות:

איש מכירות שמוכר קרח לאסקימוסים

אסטרטגיית סטוריטלינג של סטארקבס 

הדמות – הקפה הוא הדמות אבל לא הגיבור, בגלל שבשביל מותג חזק כמו סטארסקס, הקפה משמש כסחורה ולא החוויה שהיא נותנת. נגיע לזה. 

המסגרת – סניפי חנויות סטארסקס. 

התמונה הגדולה יותר – החוויה שהסניפים נותנים ללקוחות שלה. המקום הזה בין הבית לעבודה, שבו אנשים יכולים להיות יצירתיים, להחליף רעיונות ולתכנן את העתיד שלהם.

שימ לב! לא מילה אחת על קפה! כי קפה אינו התמונה הגדולה, הוא commodity!  

הבעיה / האיש הרע – בתי קפה אלטרנטיביים שמוכרים רק ״פולי קפה״, אבל לא נותנים את החוייה האמיתית. 

הפתרון – זה תפקידו של סטארבקס לקחת את התבנית לסיפור ולספר אותו בשיטת הסטוריטלינג שמועבר דרך קמפיינים, רשתות חברתיות, האתר שלהם, מבצעים, תמונות ויזואליות על הכוסות שלהם ועוד. 

מאמרים נוספים

כתיבת תוכן סטוריטלינג, ולא רק לקופי מכירתי 

הכתבה הזאת באה ללמד אותנו שבני אדם לא אוהבים שמוכרים להם הכל כל הזמן. אנחנו נמשיך לקנות דברים שאנחנו לא צריכים, אבל מצד שני אנחנו לא אוהבים שלוחצים. ולכן, ככותבי תוכן, נרכז את הכתיבה שלנו בשני מישורים: 

  1. במקום למכור ולדחוף את המוצרים, נדבר על משהו אחר, חשוב יותר, עילאי – שבעצם מספק את הצרכים של הלקוחות שלנו 
  2. נייצר שפה פשוטה ומובנת ולא מסחרית 

אנחנו נמשיך לכתוב כמויות אדירות של תוכן באנגלית, כי תוכן הוא מה שמניע את האינטרנט. השיווק באינטרנט מושטת על זה, אבל השאלה איך התוכן כתוב וכיצד הצרכן (הקורא) מבין אותו. האם זה תוכן כבד, שמנסה למכור או תוכן שמספר סיפור שנותן ערך? 

התשובה ברורה. 

נשמח לדבר איתכם על הסיפור של המותג שלכם. ואם יזדמן לנו לכתוב עבורו בשיטת הסטוריטלינג, זה כבר העונג שלנו 🙂 רק בואו נסכים שלא נגיד פעם אחת שנמכור קרח לאסקימוסים, זה כבר ממזמן מחוץ לתחום של כולנו. 

צרו קשר tal@threeedots.com, marketing@threeedots.com

תבקרו אותנו https://threeedots.co.il

מבנה של סיפור story plot

שיטת כתיבת תוכן ושיווק סטוריטלינג 

בסיפור כמו בסיפור יש את האלמנטים הבאים: 

תבנית הסיפור (the plot) המקום שבו מניחים את הסיפור. ל״פלוט״ יש התחלה, אמצא וסוף וכל האלמנטים שצריך כדי לייצר סיפור מרתק. בין אם מדובר בתסריט, רעיון לספר, או במקרה שלנו – אנשי שיווק וכותבי תוכן – כתיבת בלוגים לאתר, יחסי ציבור או קמפיינים שיווקיים – ה״תבנית״ מאפשרת להדביק את כל החלקים ביחד לסיפור אחד גדול. 

גיבור/ת הסיפור – בין אם מדובר בסיפור של סינדרלה, הג'וקר, או אינדיאנה ג'ונס – תמיד יש גיבורי בסיפור. חשבתם פעם מי הגיבור בחברה שלכם? 

האם זה המוצר?

האם מדובר בטכנולוגיה?

האם זה התכונות שמבדלות את המוצר שלכם? 

נגלה לכם סוג קטן. גיבורים אמיתיים לא מפנים את הזרקור כלפי עצמם, למרות שזה נראה ככה, זה לא. הם מפנים אותו לתמונה הגדולה – הרעיון הגדול שעומד מאחורי הכל, וזה מה שהופך את הדמות לגיבור. לדוגמה, בסרט ״בחזרה לעתיד״ – מי היה הגיבור? מארטי מקפליי, דוק או הרעיון של לתקן את הנקודה בזמן בעבר כדי להציל את הקשר של ההורים של מארטי, וזה יחזיר את הגורל למסלול הרגיל. 

אם תרצו דוגמה מהיום יום שלנו (לצערכנו), כשפוליטיקאים אומרים, אני עושה את זה בשביל המדינה שלי, זה לא אישי. כן כן. 

לעניינו. התפקיד שלנו ככותבי תוכן עבור המותג שלנו, זה לשדר את הרעיון הגדול שבשבילו המותג קיים, וכך הקהל שלכם יזדהה איתו. זה כל הקסם. אם הרעיון הגדול ידבר עם הלקוחות שלכם, ולא אליהם – קניתם את ליבם. אנחנו ניתן דוגמה לנושא הזה בהמשך הבלוג. 

מסגרת – זה המקום שבו הסיפור מתרחש. כותב סיפורים מיומן ידע לכתוב בדרך שהקורא ״ירגיש״ ויריח את הסיפור. תזכרו שאנשים מונעים מרגש, וזה אחד התפקידים החשובים בסטוריטלינג. כאנשי שיווק, אסור לנו לשכוח שהקהל לא קם בבוקר וחושב על המוצר שאנחנו משווקים. יש להם בעיות משלהם והתפקיד שלנו זה לפתור בעיה ספציפית שרלוונטית אליהם. אם נכתוב נכון את התוכן, יבינו איך הכל מתקשר אליהם. 

הרע – בעולם הסטוריטלינג, האיש הרע הוא הבעיה שאנחנו פותרים. הרעיון לשים את ה״איש הרע״ בצורה ברורה לנגד עינינו. 

הפתרון – זהו, הגענו לנחלה. זה המקום שבו חיים באושר ובאושר לעד. 

מאמרים נוספים

מי אנחנו

ThreeeDots היא חברה לתרגום ויצירת תוכן באנגלית.

משימתנו היא לבנות לכם שפה שיווקית וטרמינולוגיה, שתעביר את הערך השיווקי של המוצר/שרות בהתאמה מיטבית לתרבות המקומית ולקהל היעד.

תוכן עניינים

מאמרים אחרונים

דברו איתי